Menu
Your Cart

Casio Edifice EFV-550P-1A


EFV-550P-1A
EFV-550P-1A
EFV-550P-1A
AKCIJA -30 %
EFV-550P-1A
EFV-550P-1A
EFV-550P-1A
Casio Edifice EFV-550P-1A
Податоци за часовник
Функција на часовникДатум, Стоперка, Три стрелки, Хронограф
ПолМАШКИ
Попуст на Часовници 30%-Попуст
Материјал на ремчеКаучук/силикон/Гума
Големина на куќиште (мм) 47 mm
Боја на РемчеЦрна
Тип на СтаклоМинерално
Боја на КукиштеСребрена
Гаранција2 Години
Тип на механизамАналоген
Форма на КукиштеОкругло
Водоотпорност10 bar
Day
Hour
Min
Sec
7,990.00den
5,593.00den
Ознаки: casio, edifice, efv-550p-1a